LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sot testimi i lëndës me zgjedhje/ Mbi 30 mijë maturantë i nënshtrohen provimit

24 Qershor 2022, 09:17, Aktualitet CNA
Sot testimi i lëndës me zgjedhje/ Mbi 30 mijë maturantë i
Foto ilustruese

Mbi 30 mijë maturantë në të gjithë vendin do t'i nënshtrohen sot provimit të katërt të Maturës Shtetërore, atë të lëndës me zgjedhje.

Provimi nis në orën 10:00 dhe mbyllet në orën 12:30, pra nxënësit kanë në dispozicion për të plotësuar të gjitha pyetjet 2 orë e 30 minuta.

Përpara se të futen në provim nxënësit duhet të paraqiten, 1 orë e 30 minuta para provimit dhe me mjet identifikues me vete si dhe mjetet shkollore të nevojshme./CNA.al

Lajmet e fundit nga