LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Atmosferë feste në Tiranë/ Tifozët shijojnë kryeqytetin shqiptar

25 Maj 2022, 12:18, Aktualitet CNA
Video-Atmosferë feste në Tiranë/ Tifozët shijojnë

Tirana është shndërruar në një vend feste ku qindra tifozë italianë dhe holandezë, të cilët kanë mbërritur për të ndjekur sonte në stadiumin ?Air Albania? finalen e UEFA Conference League Romë-Fejnord, kanë mbushur sheshet kryesore të qytetit.

Sheshi ?Skënderbej? dhe pedonalja e Tiranës, por dhe rrugët kryesore të kryeqytetit janë mbushur me tifozë, të cilët po festojnë dhe argëtohen në prag të finales së madhe.

Ashtu sikurse shikohet edhe në videon më poshtë, tifozët e shumtë po shijojnë baret dhe restorantet e kryeqytetit, në prag të ndeshjes ku do të mbështesin skuadrat e tyre./CNA.al

Lajmet e fundit nga