LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nesër vijnë 26 charter me tifozë”/ Drejtori i Rendit: Do të shoqërohen me eskortë policie

24 Maj 2022, 20:37, Aktualitet CNA
“Nesër vijnë 26 charter me tifozë”/ Drejtori i

Drejtori i Rendit Publik, Zef Laska, ka treguar mbrëmjen e sotme se nesër në Shqipëri do të vijnë 26 avionë charter, 19 me tifozë të Romës dhe 7 me të Fejnordit.

Laska tha në emisionin ?Opinion? se tifozët që vijnë të organizuar, do të shoqërohen nga eskorta policie.

?Nesër do të ulen në Rinas 19 chartera me tifozë të Romës dhe 7 chartera të tifozëve të Fejnordit. Të gjithë ata që vijnë të organizuar do të shoqërohen me eskortë policie?, u shpreh ai.

Gjithashtu drejtori i Rendit bëri të ditur se për finalen e Ligës së Konferencës në Tiranë nesër janë angazhuar 2800 forca policie./ CNA.al

Lajmet e fundit nga