LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një ditë para finales së Conference League/ Nisin trazirat e para të tifozëve

24 Maj 2022, 14:34, Aktualitet CNA
Një ditë para finales së Conference League/ Nisin trazirat e para

Stadiumi ?Air Albania? mirëpret ditën e mërkurë ndeshjen mes Romës dhe Feynoord, e vlefshme për finalen e Conference League.

Ashtu siç pritej, trazirat nuk kanë munguar dhe kanë filluar që një ditë para.

Në videon e mëposhtme, shihen tifozë të Romës duke u përplasur me policinë në rrugën e Durrësit, pranë hyrjes në sheshin ?Skënderbej?. Tifozët thërrasin në kor fjalë aspak të hijshme ndaj policisë.

Ata kanë filluar të gjuajnë me shishe qelqi dhe plastike./CNA.al

Lajmet e fundit nga