LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Finalja e Ligës së Konferencës/ Lutfi Dervishi: Policia po pohon panik, uroj që…

23 Maj 2022, 15:31, Aktualitet CNA

Gazetari Luftfi Dervishi ka reaguar në lidhje me thirrjet dhe masat e policisë për finalen e Ligës së Konferencës, që do të mbahet më 25 maj në Tiranë.

Dervishi e shikon si shenjë për përhapje paniku thirrjen për të mbyllur bizneset.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, ai ngre dyshimet nëse policia do të mundet të menaxhojë me sukses tifozët e dhunshëm në rast se situata do të përshkallëzojë.

?Për një ndeshje futbolli: mbyllet administrata qendrore, mbyllen shkollat, nuk lejohet qarkullimi, nuk lejohet hyrja e automjeteve në kryeqytet! Dhe pastaj themi se kemi polici profesionale, të krahasueshme me ato të vendeve të BE!

Veprimet shproporcionale do të çojnë në reagime shproporcionale!

Thirrja për të mbyllur bizneset më shumë është shenjë e panikut!

Policia nuk ka arritur të menaxhojë me sukses protestat paqësore të të rinjve në Tiranë! Pyetja është a do të mundet të menaxhojë tifozë të dhunshëm?

Nga reklamë për Tiranën, finalja e Konference League rrezikon të shndërrohet në antireklamë!

Masat ekstreme shtrënguese, kufizuese, ndaluese, janë pohim i panikut.

Uroj që gjithçka të shkojë mirë e bukur dhe e gjitha kjo të mos kthehet në Bumerang!? -shkruan gazetari./ CNA.al

Lajmet e fundit nga