LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

'Nuk të vret ndërgjegjja për atë që kanë bërë të parët e tu?'/ Rama, sherr me Alibeajn në Kuvend

23 Maj 2022, 18:22, Aktualitet CNA
'Nuk të vret ndërgjegjja për atë që kanë

Kryeministri Edi Rama dhe Enkelejd Alibeaj janë përfshirë në replika të ashpra gjatë seancës plenare në Kuvend.

Alibeaj: Askush nuk thotë që duhet të mbash ti përgjegjësi çfarë kanë bërë të parët e tu. Por je Kryeministri i vendit, të paktën një gjë duhet ta bëje. Ti vetë për të mos e politizuar nuk ke ndonjë vërejtje dhe ndërgjegje për atë që të parët e tu kanë bërë. Ke ti ndonjë lloj ndërgjegjësie njerëzore. Askush nuk të thotë ty të mbash përgjegjësi. Ke filluar që thuash ‘non grata’, ‘non grata’, ti shih ‘non gratat’ e tu. Ti di anglisht edhe shqip, lexo Departamentin e Thesarit.

Rama: Mi trego ‘non gratat’, mi trego, ku i ke.

Alibeaj: Ty të dalin me flamur të kuq dhe ti nuk pipëtin.

Rama: Ti the shumë gjëra, the shumë gjëra në fakt, the që unë e shava atë, por nuk e shava, Ju keni shumë probleme me gjuhën shqipe. Ju më thatë për të parët, nëse e ke me tim atë, është ai përpara veprës së tij ju shkoni dhe përthyeni kërbishtjen, ai është im atë.

Nëse e ke me gjyshërit dhe me stërgjyshërit shko lexo se kush ishin. Unë nuk kam jetuar në Bllok, e kam pasur shtëpinë te rruga “Muhamet Gjollesha”. Nuk kam unë asnjë problem se çfarë thoni ju përveç një gjëje, ju që flisni me këtë gjuhë jeni shembulli për të ardhur keq, Enver Hoxha sot është gjallë përmes jush, ju e sulmoni kundërshtarin njësoi si ai. Ju vetëm se nuk e keni pushtetin që kishte ai, se ai të fuste plumbin. Unë nuk kam nevojë për respektin tuaj.

 

Lajmet e fundit nga