LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përfundon numërimi në të gjitha degët/ Demokratët zgjedhin Berishën në krye të PD-së

22 Maj 2022, 20:22, Aktualitet CNA
Përfundon numërimi në të gjitha degët/ Demokratët

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për kreun e e ri të PD-së në të gjitha degët.

Në 108 degë në total, lideri historik i demokratëve Sali Berisha ka fituar binshëm përballë rivalit të tij Ibsen Elezi.

Procesi i votimit nisi në orën 08:00 të mëngjesit të sotëm dhe u mbyll në orën 20:00, dy orë më vonë nga orari i parashikuar për shkak të kërkesave të larta në degë.

Ish-kryeministri pas përfundimit të numërimit është nisur drejt selisë blu, i cili në një deklaratë për mediet pritet të shpallë fitoren./CNA.al

 

 

 

Lajmet e fundit nga