LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha i merr edhe Kukësin Elezit/ Ish kryeministri fiton 6 bashki të tjera

22 Maj 2022, 19:20, Aktualitet CNA

Ka përfunduar numërimi i votave për kryetarin e ri të PD edhe në 6 bashki të tjera.

Berisha ka fituar bindshëm përballë Elezit në Bulqizë, Kukës, Shkodër, Vau i Dejës, Vlorë dhe Himarë.

Bulqizë

Berisha 431 vota
Elezi 17 vota
8 vota të pavlefshme

Kukës

Berisha 714 vota
Ibsen Elezi 164 vota
4 vota të pavlefshme

Shkodër

Sali Berisha 1500 vota
Ibsen Elezi 114 vota
15 vota të pavlefshme

Vau i Dejës

Berisha 726 vota
Elezi 95 vota
2 vota të pavlefshme

Vlorë

Berisha 836 vota
Elezi 46 vota
8 vota të pavlefshme

Himarë

Berisha 113 vota
Elezi 9 vota
2 vota të pavlefshme

Lajmet e fundit nga