LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja që shpërfytyron Gazment Bardhin

21 Maj 2022, 11:35, Aktualitet CNA

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, një javë para zgjedhjeve të 25 prillit 2022, lidhet me emrin e deputetit të PD-së, Gazment Bardhi.

Ky i fundit deri më sot nuk ka dhënë llogari për atë ngjarje, edhe nuk është ai personi që ka shkrepur armën.

Gazment Bardhi ishte njeriu që krijoi struktura të armatosura në Elbasan, me pretekstin për mbrojtjen e votës, gjë që prodhoi një viktimë.

Kujtojmë se pas vrasjes së Xhuvanit, Gazment Bardhi u shfaq në një  komunikim me gazetarët, duke thënë se policia nuk i kapi autorët e përplasjes me armë.

cna aktualitetDhe në këtë meriton të kritikohet Policia, pasi Gazment Bardhi ishte lënë i lirë.

Para pak ditësh, Bardhi sërish ka reaguar duke e rikthyer në vëmendje këtë çështje, me justifikimin se nuk ka lidhje me ngjarjen dhe se e njëjta çështje nuk ka qenë përfshirë te Komisionit Hetimor zgjedhor për masakrën e 25 prillit.

Duket se sa herë përmendet vrasja e Pjerin Xhuvanit, Gazment Bardhi ?shpërfytyrohet? dhe gjen lloj-lloj justifikimi për të mbrojtur veten.

Por përballë demokratëve, Gazment Bardhi ka përgjegjësi për vrasjen e Xhuvanit.

Me anë të reagimeve në faqen e Partisë Demokratike ata shkruajnë se Gazment Bardhi është patericë e kryeministrit Edi Rama dhe një i dështuar.

Ata i kërkojnë që të qëndrojë jashtë selisë së PD-së, pasi mbart një sërë bëmash mbi veten.

?Ik more dështak se late nam..

Latë nam, kryetar i ligjshëm është Berisha, ju përfaqësoni Ramën?patericat e Ramës llomotisin 24 orë në 24, po si nuk ju vjen turp kaq legene jeni?.

Ik, palaço, karagjoz me shkelma duhet t?u nxjerrin nga zyra e PD-së.

Një njeri vdqi në Elbasan prej teje..po ik o pleh se i morët në qafë demokratët për 12 vjet?ik o Gaz, këto tregoja organizatës tënde..?, shkruajnë demokratët.

Pasi e bëjnë përgjegjës për një vrasje, demokratët, i rikthehehn Bardhit, duke i kërkuar llogari dhe për marrëveshjen Rama-Basha.

?Ik ore ish ministri i Ramës, po të kishte sulmuar rilindjes aq sa ke sulmuar PD-në dhe demokratët nuk do ishim në opozitë për tre herë. Ku keni fytyrë të flisni ju që po vazhdoni të njëjtën marrëveshje të Lulushit. Ku e keni lënë darkën e përmbylljes së marrëveshjes me sukses për shkatërrimin e PD-së?, shkruajnë më tej demokratët në faqen e Partisë Demokratët./CNA.al

Lajmet e fundit nga