LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Operacioni i SPAK/ Paralajmëron Shkëlqim Hajdari: Së shpejti do të ketë edhe të penduar të tjerë

20 Maj 2022, 18:54, Aktualitet CNA
Operacioni i SPAK/ Paralajmëron Shkëlqim Hajdari: Së shpejti do

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka bërë një paralajmërim të fortë, teksa ka qenë duke folur për operacionin e SPAK ?Golden Bullet?.

Hajdari tha se ka të dhëna që së shpejti do të ketë edhe të penduar të tjerë.

?Na mbetet të gjithëve ta vlerësojmë si një punë të shkëlqyer. Duhet të shërbejë si një moment ku të gjitha organet e tjera duhet të bëhen bashkë për të luftuar e për të çuar para drejtësisë këta elementë të rrezikshëm. Nuk përjashtohet edhe mundësia që ky operacion të jetë dekonspiruar pasi të përfshirë kishte punonjës policie. Shoh një goditje 360 gradë, ka të dhëna që edhe familjarët e të arrestuarve janë marrë në mbrojtje. Ka të dhëna që së shpejti do të ketë edhe të penduar të tjerë?, u shpreh ai në Vizion Plus.

Gjithashtu, Hajdari deklaroi se ky operacion është goditja penale më e rëndësishme e grupeve kriminale për shkak të numrit të personave të arrestuar e të shpallur në kërkim.

?Është goditja penale më e rëndësishme e grupeve kriminale nisur nga personat e përfshirë, dëmi i madh i ngjarjeve dhe kjo është një tregues i cilësisë së punës të kryer nga SPAK dhe prokurorët që kanë punuar me këto çështje ndër vite?, nënvizoi ish-prokurori./ CNA.al

Lajmet e fundit nga