LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dështimi i negociatave Balla-Alibeaj/ Berisha: Neveri, vazhdim i marrëveshjeve të Bashës

20 Maj 2022, 17:28, Aktualitet CNA
Dështimi i negociatave Balla-Alibeaj/ Berisha: Neveri, vazhdim i

Ish-kryeministri Sali Berisha ndodhet këtë pasdite në Vlorë ku do të mbajë takimin e radhës me demokratët.

Në një prononcim për mediat, Berisha, komentoi dështimin e negociatave mes qeverisë dhe opozitës për zgjedhjen e presidentit.

Ai tha se ai proces është vazhdimi i marrëveshjeve të dështuara të Lulzim Bashës.

?Një karnaval i vërtetë, një vazhdim i marrëveshjeve të dështuara që nga viti 2017 deri më sot të Lulzim Bashës dhe këto që shihni ju nuk është gjë tjetër veçse vazhdimi i atij seriali, por këtë herë edhe më tragjikomik dhe më i neveritshëm se çdo proces tjetër?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga