LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kanë qenë muaj shantazhesh”/ Berisha tregon se si u kërcënuan demokratët

19 Maj 2022, 17:27, Aktualitet CNA
“Kanë qenë muaj shantazhesh”/ Berisha tregon se si u

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga Korça se demokratët janë shantazhuar e kërcënuar prej muajsh që të mos i bashkoheshin Foltores.

Berisha u shpreh se demokratët janë kërcënuar se do të hiqen nga puna nëse do t?i bashkoheshin lëvizjes së tij, apo se do u hiqeshin vizat amerikane, por u ngritën absolutisht si njerëz të apasionuar pas lirisë.

?Në të gjithë këtë situatë, mund të themi se zhvillim historik, ishte vepra juaj, vepra e demokratëve shqiptarë që ngritën në një afat kohor rekord opozitën e vërtetë shqiptare. U ngritët si misionarë të vërtetë. Këto 10 muaj kanë qenë muaj presionesh të mëdhash mbi ju.

Kanë qenë muaj shantazhesh, kërcënimesh. Njëri ju kërcënonte se do t’ju heq nga puna po u bashkuat me lëvizjen. Tjetri ju kërcënonte se do t’ju pushonte gruan apo prindërit nga puna. Tjetri ju kërcënonte se vizat amerikane nuk do t’i shihni me sy. Ne u ngritëm absolutisht si njerëz të apasionuar pas lirisë. Ne u ngritëm sepse e konsiderojmë pluralizëm jetik për veten tonë, për fëmijët tanë dhe të afërmit tanë. Ne u ngritëm pavarësisht nga privacionet që mund të pësonim.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga