LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ministri i Jashtëm grek vjen në Shqipëri/ Zbardhet arsyeja e vizitës, për çfarë do të diskutohet

21 Maj 2022, 14:52, Aktualitet CNA
Ministri i Jashtëm grek vjen në Shqipëri/ Zbardhet arsyeja e

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, pritet që të vizitojë Tiranën ditën e hënë.

Vizita e tij vjen në kuadër të javës kulturore greke, ndërsa Dendias pritet të takojë kryeministrin Rama, kryepeshkopin Anastas dhe ministren e Jashtme, Olta Xhaçka.

Në takimet me politikën shqiptare, pritet të diskutohet ndër të tjera edhe për pensionet e shqiptarëve në Greqi.

Vizitës së tij në Tiranë, Dendias i parapriu me një takim me ambasadoren shqiptare në Athinë, Luela Hajdaraga./CNA.al

Lajmet e fundit nga