LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Opozita e propozoi për President/ Halim Kosova refuzon, tregon arsyet

21 Maj 2022, 15:13, Aktualitet CNA

Mjeku Halim Kosova është propozuar nga një grup deputetësh të opozitës si kandidat për president. Lidhur me këtë, mjeku ka reaguar ditën e sotme, ku në një intervistë për media, Kosova teksa falënderoi deputetët propozues, refuzoi të pranojë një post të tillë.

Ai tha se do vijojë të jetë mjek, pasi është në fushën e tij dhe di të bëjë më të mirën, ndërsa shtoi se është i angazhuar edhe në një projekt për të ndihmuar njerëzit në nevojë.

?Është një propozim dinjitoz dhe i rëndësishëm, me thënë të drejtën jam njohur nga mediat. Puna ime, eksperienca ime dhe fakti që kam hapur një fondacion për njerëzit në nevojë me duket më i vlefshëm. Unë falënderoj çdo njeri që e ka propozuar, por e kam deklaruar që dua të përqendrohem në profesionin tim dhe kryesisht në ndihmën e familjeve në nevojë. Ky do të jetë prioriteti im?, tha Kosova./CNA.al

Lajmet e fundit nga