LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këlliçi vazhdon takimet në SHBA/ ‘Të rinjtë republikanë, një zë i fuqishëm’

22 Maj 2022, 12:24, Aktualitet CNA
Këlliçi vazhdon takimet në SHBA/ ‘Të rinjtë

Deputeti demokrat, Belind Këlliçi, po vazhdon takimet me zyrtarë në SHBA. Së fundi, Këlliçi ka ndarë disa foto, ku zbulon se është takuar me lidershipin, Rick Loughery, dhe ka bërë me dije se shumë shpejt Loghery do të rikthehet në Shqipëri me një ekip politikanësh për të trajnuar të rinjtë e FRPD-së.

?Falenderoj përzemërsisht drejtuesit e Young Republicans për mikpritjen këto ditë në Florida dhe për organizimin e ?Freedom Forum?, një forumi fantastik me të rinj nga 19 shtete të ndryshme të botës.

Me lidershipin e Rick Loughery, të rinjtë republikanë jane rikthyer zëshëm në skenën ndërkombëtare.

Rick Loughery ishte së afërmi në vendin tonë dhe do të rikthehet sërish me një ekip politikanësh dhe trajnuesish nga Leadership Institute, per të trajnuar të rinjtë e FRPD në campaigning (fushata politike).

Falenderoj Andrea Catsimatidis për mikpritjen dhe punën e saj me forumet partnere!

Andrea është kryetare e republikanëve të Manhattan-it, konservatore dhe sipërmarrëse e suksesshme në SHBA.

Takimet vazhdojnë ?????, shkruan Këlliçi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga