LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kompanitë e të dashurit të Vjollca Hoxhës, drejt falimentimit/ Rreth 1 miliard lekë borxh në Tatime

22 Maj 2022, 11:54, Aktualitet CNA

Kompanitë  Dillon Group me numër identifikimi L52311004B dhe Speed Taxi “Five Stars” me numër identifikimi  L12017019T,  rezultojnë debitore në një shumë marramendëse ndaj Tatim-Taksave.

Borxhi i akumuluar i bizneseve të Shpresim Bajraktarit në organet tatimore shkon në shifrën rreth 1 miliard lekë.

Shpresim Bajraktari nuk është një emër i panjohur jo vetëm nga bizneset, por edhe nga lidhja me pronaren e “Top Media”, Vjollca Hoxha.

CNA.al ka mësuar se debitore dy kompanitë e Shpresim Bajraktarit  janë edhe në Bashki.

Pa dashur të hyjmë në marrëdhënien e tyre private, pa prekur dashurinë e tyre edhe pse Vjollca Hoxha është personazh publik duket se Shpresim Bajraktari dhe kompanitë tij po shkojnë drejt falimentimit.

Për shkak të këtyre debive, Shpresim Bajraktari dyshohet se po përdor “Top Media”-n, duke sulmuar herë drejtues tatimesh dhe herë Ministren e Financave.

Mediat që ka Vjollca Hoxha, në disa raste që do t?i sjellim ditët në vijim, janë përdorur për interesa të tjera, si në rastin e mbështetjes së të dashurit të saj, i cili po shkon i sigurt drejt falimentimit.

Me rreth 1 miliard lekë borxh në tatime, Shpresim Bajraktari është prakikisht i  falimentuar, pavarësisht sulmeve që e dashura e tij, pronarja e “Top Media”-s ndërmerr here pas here ndaj zyrtarëve dhe drejtuesve të organeve  tatimore./CNA.al

Aksidenti në Malin e Zi/ A është përfshirë Vjollca Hoxha apo partneri i saj?!

Çfarë e lidh Vjollca Hoxhën me Shpresim Bajraktarin?

Lajmet e fundit nga