LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Demokratët e zgjodhën në krye të PD/ Sa vota mori Berisha në total

22 Maj 2022, 21:06, Aktualitet CNA

Lideri historik Sali Berisha ka rimarrë drejtimin e Partisë Demokratike pas 9 vitesh.

Ish-kryeministri mori gati 99% të votave në të gjitha degët e partisë, duke mundur kështu kandidatin tjetër dhe të vetmin, Ibsen Elezi.

Konkretisht, në zgjedhjet e sotme kanë marrë pjesë 43 mijë e 680 demokratë në të gjithë vendin, ndër të cilët 40 820 kanë votuar për Sali Berishën.

2532 të votave kanë shkuar për kandidatin tjetër në garë, Ibsen Elezi, ose 5.8%.

Të pavlefshme janë 328 vota.

Lajmet e fundit nga