LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përfundon numërimi edhe në Kurbin/ Ja si ndahen votat mes Berishës dhe Elezit

22 Maj 2022, 19:54, Aktualitet CNA
Përfundon numërimi edhe në Kurbin/ Ja si ndahen votat mes

Ka përfunduar edhe në Kurbin procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e PD-së.

Rezultatin e kryeson ish-kryeministri Sali Berisha kundrejt rivalit Ibsen Elezi.

Berisha ka marrë 1057 vota, ndërsa Ibsen Elezi vetëm 128 vota. 3 vota kanë rezultuar të pavlefshme./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga