LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Haxhiu: Opozita e Berishës ia rrezikon pushtetin Ramës më shumë se Basha

23 Maj 2022, 20:36, Aktualitet CNA

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin ?Shock? se me fitoren e një dite më parë Berisha ka arritur ta fitojë betejën e tij të sotme dhe të nesërmen, por në fund do të dalë i humbur.

Sipas tij, opozita e Berishës ia rrezikon më shumë pushtetin Edi Ramës se opozita e Bashës, edhe pse nuk do të mundet ta rrëzojë nga pushteti.

?Ky njeri e ka arritur qëllimin. E djeshmja ishte betejë që ai e fitoi, e ardhmja është po ashtu betejë që ai me gjasë do ta fitojë. Por ky është humbësi në fund të betejës, pasi kur i fiton të gjitha s?ka çfarë fiton me betejën e tij. Fitorja e dytë e madhe është mobilizimi i madh përballë Edi Ramës. Në fund do të jetë humbësi i madh, pasi edhe nëse e zbret PS nën 70 mandate, askush nuk do të dojë të bëjë koalicion me të. Mendoj se do të ketë betejë shumë të ashpër me Ramën?, tha Haxhiu./Euronews

Lajmet e fundit nga