LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Nuk jemi pyetur për Butrintin”/ Specialistët protestojnë para Kuvendit

23 Maj 2022, 08:00, Aktualitet CNA
“Nuk jemi pyetur për Butrintin”/ Specialistët

Sot në Kuvend pritet që të miratohet projketligji për menaxhimin e Butrintit. Kjo ka shkaktuar që ambientalistët së bashku me specialistë të dalin në protesta për ta kundërshtuar këtë projektligj. Specialistët janë ankuar që nuk janë pyetur për këtë projektligj.

?Nuk jemi pyetur për Butrintin. Ai që mban mend të shkuarën dhe të sotmen do të mbajë mend të ardhmen.

Ne do të jemi mysafir në shtëpinë tonë. Plani i tyre plani më qesharak që kam parë në jetën time.Fitimi i kalon fondacionit dhe jo shqiptarëve?, është shprehur ish-drejtori i Institutit të Monumenteve të Kulturës, Apollon Baçe./ CNA.al

Lajmet e fundit nga