LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklarata e fortë e ekspertit të sigurisë/ Çfarë është gjetur në jug, që ka alarmuar inteligjencën në Shqipëri

23 Maj 2022, 20:28, Aktualitet CNA
Deklarata e fortë e ekspertit të sigurisë/ Çfarë

Eksperti i sigurisë, Ervin Karamuço, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme.

Ai tha se diku në jug të Shqipërisë është gjetur një aparaturë e cila ka vënë në alarm forcat e sigurisë dhe inteligjencës në Shqipëri, ndërsa shtoi se rezervohej të fliste më shumë, pasi çështja është ende në hetim.

Karamuço në emisionin “Log” deklaroi se pasi të mbarojë gjullurdia politike, kjo çështje do të marrë një vëmendje mjaft të rëndësishme, pasi bëhet fjalë për sigurinë e vendit.

?Janë dy ngjarje, ka një plagosje në Kombinat, ka dhe një ngjarje që është edhe më e rëndë, është gjetur një aparaturë në jug të vendit. Një aparturë që dyshohet se interferon në shërbimet tona të mbrojtjes territoriale. Do të jetë një ngjarje që mbas 25 korrikut do të marrë një vëmendje shumë të madhe në media. Rezervohem të them diçka tjetër?, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga