LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policët përfshihen në krim/ Noka: Bledi Çuçi të japë dorëheqjen

24 Maj 2022, 12:44, Aktualitet CNA
Policët përfshihen në krim/ Noka: Bledi Çuçi

Deputeti demokrat, Flamur Noka, ka deklaruar se Partia Demokratike dënon me ashpërsi ngjarjet kriminale të ndodhura mbrëmjen e kaluar, vrasja e policit në komisariat, dhe plagosja e qytetarit nga efektivi.

Noka thekson se përgjegjësi për këtë është ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, dhe duhet të japë dorëheqjen.

?Ngjarjet kriminale të ndodhura janë tregues të degradimit të qeverisë dhe Edi Ramës në krye të shtetit. PD-ja dënon me ashpërsi ngjarjet e ndodhura në komsiariatet e policisë. Ata janë pasqyrë e një sistemi të kalbur. Sot dorëheqjen duhe ta japë ministri i Brendshëm. Ai nuk është në detyrë të bëjë policin e trafikut, por për të ruajtur rendin dhe sigurinë publike?, -tha Noka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga