LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Korrupsion dhe pastrim parash/ Kraja: Preken të gjitha strukturat, duhet luftuar fenomeni

24 Maj 2022, 12:21, Aktualitet CNA
Korrupsion dhe pastrim parash/ Kraja: Preken të gjitha strukturat, duhet

Kreu i SPAK-ut, Arben Kraja, në mbledhjen e Këshillit Kombëtar për integrimin Europian, tha se korrupsioni ka prekur të gjitha fushat dhe strukturat.

Ndër të tjera, Kraja tha se fenomeni i pastrimit të parave si dhe korrupsioni nga zyrtarët e lartë, është një nga prioritetet e SPAK-ut.

?Perceptimi ynë është që ka korrupsion në të gjitha fushat dhe strukturat, ka pastrim parash. Këto janë fenomenet që e shoqërojnë shoqërinë shqiptare. Kjo duhet luftuar. Ne kemi pasur prioritet korrupsionin nga zyrtarët e lartë, pastrimin e parave?, tha Kraja.

Lajmet e fundit nga