LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama ngacmon “plagën” e Teatrit/ Nuk përmbahet për stadiumin

25 Maj 2022, 06:41, Aktualitet CNA
Rama ngacmon “plagën” e Teatrit/ Nuk përmbahet për

Kryeministri Edi Rama, ashtu si çdo ditë, ka nisur me propagandën në rrjete sociale.

Duke u krenuar me stadiumin që sipas tij është njëri nga më të bukurit në Europë, Rama ka ngacmuar edhe ?plagën? për Teatrin Kombëtar.

Ai ka shkruar se së shpejti do të ndërtohet edhe Teatri i ri, projekti i të cilit është kontestuar nga shoqëria civile, por edhe nga aktorë.

?Mirëmëngjes dhe me shpresën se ka akoma nga ju që e kujtojnë kur ju thosha se do të bëjmë një nga stadiumet më të bukur të Europës, aty ku deri para pak vitesh kishte mbetur një kalbësirë urbane në zemër të kryeqytetit, duke ju siguruar se siç u bë stadiumi i finales së sotme europiane një krenari kombëtare në Europë, do të bëhet së shpejti edhe Teatri i Ri Kombëtar, ju uroj të gjithëve ta kaloni bukur këtë ditë të shënuar sportive për të tërë Europën këtu në Tiranë?, shkruan Rama në rrjete sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga