LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dosja ‘Plumbi i artë’/ Avokati: Do të ketë surpriza të mëdha, SPAK-u ka ndryshuar strategji

24 Maj 2022, 20:37, Aktualitet CNA
Dosja ‘Plumbi i artë’/ Avokati: Do të ketë surpriza

Avokati i njohur, Bledar Meminaj, ka folur mbrëmjen e sotme për dosjen e bujshme ?Plumbi i artë?.

Avokati ka pohuar se me megaoperacionin që ka nisur SPAK-u në kuadër të operacionit ?Plumbi i artë? do të ketë surpriza dhe se SPAK-u ka ndryshuar strategji.

?Mendoj se kjo dosje do të ketë surpriza të mëdha në vazhdimin e saj. Tashmë SPAK-u ka ndryshuar strategjinë e saj të hetimit. Nuk është më transparente, duke marrë shkas edhe nga dekonspirimi i aksionit. Mendoj se Dumani ka dhënë deklarime më shumë sesa mund të ketë informacion në media.

Tashmë grupi hetimor, besoj se do të ketë lëvizje më të shpejta dhe veprime më të sakta në vazhdimësi të saj?, -tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga