LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kthyen Tiranën në 'fushëbetejë'/ Kthehen pas 80 huliganë në Itali

25 Maj 2022, 06:51, Aktualitet CNA
Kthyen Tiranën në 'fushëbetejë'/ Kthehen

Tirana mbrëmjen e kaluar është përfshirë nga trazirat e shkaktuara nga tifozeritë e Fejnordit dhe nga ata të Romës.

Pas reagimit të policisë, raportohet se 80 huliganë italianë janë kthyer pas në Itali.

Nga Tirana ata janë dërguar në Portin e Durrësit, ku janë nisur rreth orës  2 të mëngjesit të sotëm.

Edhe gjatë kohës së pritjes në portin e Durrësit, kanë shkaktuar trazira./CNA.al

Lajmet e fundit nga