LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Olsian Çela mban kokën me duar, Tabaku pozon/ Dosjet "184" dhe "339", sa për retorikë

25 Maj 2022, 12:01, Aktualitet CNA

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, duke iu referuar mbledhjes së Këshillit Kombëtar të Integrimit Europian, thotë se dosjet “184” dhe “339” janë shembuj të pandëshkueshmërisë.

?Në mbledhjen e radhës të KKIE diskutuam mbi çështjet e mprehta që prekin vendin.

Korrupsioni i përhapur në të gjitha qelizat, krimet zgjedhore të pahetuara dosja ‘184’ dhe ‘339’ shembuj të pandëshkueshmërisë dhe pastrimi i parave në rritje?, shkruan Tabaku në rrjete sociale.

Sipas saj, Shqipëria nuk mund të ecë përpara nëse nuk lufton krimin e organizuar që ka kapur zgjedhjet si dhe korrupsionin në nivelet më të larta!

Të gjitha këto deklarata Tabaku i ka ilustruar me foto nga mbledhja e KKIE-së, ku ajo shihet duke marrë poza të ndryshme.

Në një ndër fotot që bie në sy është Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela, që ka zënë kokën me duar dhe Tabaku që  mban mjekrën me duar.

Nuk dihet cila ka qenë arsyeja që e ka bërë Çelën të mbërthejë kokën me duar, ndoshta dosjet e pahetuara që thotë Tabaku apo krimi që ka mbytur vendin./CNA.al

Lajmet e fundit nga