LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Prangoset Ballist Morina/Berisha, thirrje për lirimin e tij

25 Maj 2022, 09:33, Aktualitet CNA
Prangoset Ballist Morina/Berisha, thirrje për lirimin e tij

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ka reaguar pas arrestimit të tifozit të Kombëtares, Ballist Morina.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Berisha bën thirrje për lirimin e menjëhershëm të tij duke ftuar edhe organizatat ndërkombëtare për të drejtat e njeriut.

?Rama me urdhër të Beogradit arreston superfansin e kombëtares sonë Ismail Morina.

Kërkoj lirimin e tij urgjent?, shkruan Berisha në rrjete sociale.

Reagimi i plotë:

Te dashur miq, me urdher te Edi Rames arrestohet sapo vuri kemben ne dheun e tij Ismail Morina si hakmarrje per dronin qe leshoi ne stadiumin e Beogradit me figurat e Ismail Qemalit dhe Isa Buletinit dhe qe harboi fare ultranacionalistet serb me ne krye serbomadhin Vuçiç.

Qe nga ajo kohe Ismail Morina eshte shnderruar ne njeriun me te persekutuar ne Ballkan. Rama dhe Vuçiç perkatesisht sherbimet e tyre sekrete kane montuar kunder Ballistit kurthe te ulta dhe sajuar akuza pa asnje baze.

Denoj me ashpersine me te madhe arrestimin e Morines dhe kerkoj lirimin e menjehershem te tij. Ju beje thirrje te gjitha organizatave nderkombetare te te drejtave te njeriut te nderhyne per lirimin e tij te menjehershem dhe te denojne persekutimin politik te Morines nga binomi famekeq Rama-Vuçiç./CNA.al

Lajmet e fundit nga