LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Të identifikojmë rrugën për të bërë para"/ Yuri Kim, mesazh politikës dhe drejtësisë

25 Maj 2022, 08:56, Aktualitet CNA
“Të identifikojmë rrugën për të bërë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, ka folur me tone pozitive për drejtësinë sa i përket hetimit dhe dënimit të autorëve për trafikim të qenieve njerëzore.

?Jam besimplotë që Shqipëria me partnerët e saj është e përkushtuar të përballet me plagën e trafikimit. Vlerësoj që Shqipëria ka ndërmarrë hapa për dënimin të dyshuarve për trafikim, por duhet të shohim më shumë për këtë. Tani duhet të identifikojmë rrugën për të bërë para. SHBA-ja ka financuar një projekt për mbështetjen e viktimave të trafikimit, asnjë vend s?mund ta bëjë këtë i vetëm?, është shprehur Kim në ?Forumin e Lirisë Ballkanike? me temë ?Trendi aktual i trafikimit të qenieve njerëzore në Ballkan?./CNA.al

Lajmet e fundit nga