LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kumbaro: Shqipëria, një lloj misteri për turistët që të tërheq

24 Maj 2022, 20:11, Aktualitet CNA
Kumbaro: Shqipëria, një lloj misteri për turistët që

Ministrja e Turizmit, Mirela Kumbaro, thotë se atraksioni më i madh i Shqipërisë është fakti se është ende e pazbuluar.

?Është një lloj misteri që tërheq gjithmonë e më shumë dhe jo thjesht në rajon?, tha Kumbaro.

Ministrja shtoi në emisionin “Now” me Erla Mëhillin se kohët e fundit ka pasur kërkesa për vizita nga turistë elitarë.

Shqipëria, tha Kumbaro, ofron për turistët jo vetëm vende me trashëgimi kulturore, por edhe harmonia fetare është tërheqëse për turistët.

Turizmi, tha ministrja, ka nxitur zhvillimin e sektorit të agroturizmit duke krijuar një ekonomi të re për fshatrat.

?Kjo shtrin dhe shpërndan në territor turistët dhe nuk i grumbullon në një pikë?, u shpreh Kumbaro.

Lajmet e fundit nga