LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekipet mjekësore, në gatishmëri/ Tifozët e Romës dhe Fejnordit, të ndarë edhe në spital

25 Maj 2022, 10:40, Aktualitet CNA
Ekipet mjekësore, në gatishmëri/ Tifozët e Romës dhe

Sot në orën 21:00 Roma luan përballë Fejnordit finalen e Conference League, ndërsa ndeshja do të zhvillohet në stadiumin ?Air Albania?.

Ndërkohë, mësohet se edhe ekipet mjekësore janë vënë në gatishmëri.

Urgjenca Kombëtare do të dërgojë dy autoambulanca pranë stadiumit ?Air Albania?, njëra do të qëndrojë pranë tunelit dhe tjera në ambientet e jashtme, për të qenë në gatishmëri për çdo të papritur.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për “BW”, se po ashtu do të jenë në dispozicion shtatë ekipe infermierësh,  një prej tyre në tribunën VIP, ndërkohë që të tjerët do të jenë ekipe në lëvizje.

Për të shmangur konfrontime, në rast se do të ketë nevojë për shoqërime në spital, tifozët holandezë do të transportohet drejt spitalit  të Sanatoriumit, ndërsa ata italianë drejt Traumës.

Lajmet e fundit nga