LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Në prag të kontrollit të KLSH-së/ Ujësjellësit të Tiranës i vihet zjarri

25 Maj 2022, 08:44, Aktualitet CNA
Foto-Në prag të kontrollit të KLSH-së/

Drejtoria e Ujësjellësit të Tiranës është përfshirë nga flakët.

Nga fotot e siguruara nga CNA.al, duket se një pjesë e madhe e zyrave janë shkrumbuar totalisht.

CNA.al mëson nga burimet e saj se të hënën Kontrolli i Lartë i Shtetit do të zbarkonte në Drejtorinë e Ujësjellësit të Tiranës.

E dogjën si Rashtajgu, pasi do të shkonte në KLSH për kontroll.

Dosje të djegura dhe të shpërndara gjithandej është ajo çfarë ka mbetur pas zjarrit.

Ngjarja nuk është bërë publike, por dyshohet se zjarrvënia ka qenë e qëllimshme për të asgjësuar dokumente që mund të çonin në pranga zyrtarë të caktuar.

Ky institucion është lakuar për dhënie të tenderave të dyshimtë.

UKT ka zhvilluar procedura me miliona euro të kaluara në  favor të kompanive te famozit Klodian Zoto të inceneratorëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga