LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Qytetarët mezi presin Metën në SPAK”/ Reagon "dhëmbë për dhëmbë" Presidenca

7 Maj 2022, 10:24, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot se qytetarët shqiptarë mezi presin të shohin Presidentin Ilir Meta në SPAK.

I menjëhershëm ka qenë reagimi nga Presidenca pas kësaj deklarate.

Zëdhënësi i Metës, Tedi Blushi, me anë të një postimi në rrjete sociale, shkruan se të gjithë shqiptarët presin të dinë se çfarë e mban Dvoranin e Qeverisë te Dvorani i Drejtësisë.

Reagimi i plotë:

Të gjithë shqiptarët mezi po presin të dinë ÇFARË E MBAN PENG ?Dvoranin? e Qeverisë te Dvorani i ?Drejtësisë??
Të gjithë shqiptarët e dinë se:
1. Dvorani pengoi me çdo mjet, qëllimisht dhe për llogari vetëm të Ramës, ngritjen e Gjykatës Kushtetuese, duke falsifikuar, manipuluar e shkelur Kushtetutën dhe ligjet e drejtësisë, vetëm e vetëm për të siguruar pandëshkueshmërinë e Ramës.
2.Dvorani u provua zyrtarisht se fshehu pasurinë.

Por Vettingu i partisë në mënyrë skandaloze dhe të paligjshme mbylli sytë për këtë fshehje të pasurisë dhe ky është fakt që nuk mbulohet dot kurrë.
4. Shkeljet e Kushtetutës dhe ligjit për Dvoranin e partisë-shtet i vërtetoi botërisht edhe Komisioni i Venecias.
5. Nëse do të ekzistonte vërtet Reforma në Drejtësi, Dvorani do të duhej të ishte i pari përpara drejtësisë për të marrë dënimin e merituar.
Të gjithë shqiptarët duan të dinë çfarë e detyron Ramën, Kampionin e Korrupsionit që e ktheu Shqipërinë një narkoshtet dhe të dytin në botë për korrupsionin, që të kthehet në Avokatin e Dvoranit?
Është e qartë, se mbrojtja që i jepet Dvoranit në publik nga partia, është thirrja publike për organet e drejtësisë që të mos shkelin vijën e partisë në zbatimin e drejtësisë me regji, se përndryshe do të kenë pasoja.
Rama-Dvorani dhe Dvorani-Rama binomi i pandarë i antishtetit, dhunimit të Kushtetutës dhe ligjit, falsifikimit të dokumenteve zyrtare dhe kapjes së shtetit për llogari të partisë.
Koha e ?opozitarizmit? të tredhur nga korrupsioni qeveritar po skadon me shpejtësi. Çkapja e shtetit nis nga çkapja e opozitarizmit.
ASGJE NUK DO TA NDALË ZBARDHJEN E SKANDALEVE TË NARKOQEVERISË SADO TË GULÇOJË GRUAJA E BILALIT!/CNA.al

Lajmet e fundit nga