LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Presidenti të ketë lindur dhe të jetë rritur në Hënë”/ Zbulohet kriteri i çuditshëm

7 Maj 2022, 09:05, Politikë CNA

Në fjalën e tij në Asamblenë e PS-së, kryeministri Edi Rama ka folur për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës.

Rama theksoi se ende nuk kanë një emër për Presidentin e ri, ndërsa me tone ironie dhe tallëse u shpreh se po të ishte për kritere do të donte që Presidenti i ri të ketë lindur në Hënë dhe të jetë rritur në Hënë.

?Ne nuk e kemi ende një emër se po ta kishim do ta kishim bërë me dije.  Kam dëgjuar që thonë që do të bëjmë letër, jo kritere unë di që ka dy procese.

Ne nuk vumë barrierat jo të bëjmë letra, jo të përcaktojmë kriteret. Se në fund të ditës do të dalim tek emri.

Po të ishte për kritere, të parin për shembull do të doja që të ketë lindur në hënë, të jetë rritur në hënë?, -tha Rama ndër të tjera./ CNA.al

Lajmet e fundit nga