LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama pranon "dhuratën" e Bashës/ “Dush të ftohtë” kryebashkiakëve

7 Maj 2022, 08:31, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama ka pranuar sot publikisht se zgjedhjet vendore të 30 qershorit 2019 ishin një ?dhuratë? në tavolinë nga Lulzim Basha.

Rama tha sot në Asamblenë e PS-së, se zgjedhjet u zhvilluan pa kundërshtarë, pa garë.

Më tej ai ka shënjestruar disa kryetarë bashkish, prej të cilëve ai nuk është i kënaqur.

Ai ka thënë se ata janë nën drejtimin e bashkive për inerci jo se kanë fituar zgjedhjet, pasi nuk kanë pasur kundërshtarë në 2019-ën.

?Disa kryetarë bashkish të cilët hynë në zgjedhje pa garë dhe u zgjodhën kryetar në një ndeshje pa kundërshtarë kanë qëndruar në krye të bashkive për inerci, a thua se kundërshtarët e komunitetit nuk ekzistojnë, a thua se papastërtia nuk ekziston. Po marr papastërtinë e cila është A-ja dhe sfida e këtij mandati.

Është për të ardhur keq që disa kryetarë bashkish janë krah për krah me ne, për të garantuar që Shqipëria të mbyllë këtë kapitull turpi të një vendi me plehra në rrugë, ndërsa një pjesë tjetër nuk janë fare të angazhuar në këtë proces dhe kjo është fatkeqësi e madhe?-tha Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga