LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Asambleja e PS-së/ Ramës i ka mbetur ora te Kongresi

7 Maj 2022, 08:09, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama në Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste është rikthyer pas në kohë te Kongresi.

Ndër të tjera, ai ka folur për zgjedhjet e reja të kryetarëve të PS-së në 61 bashki, si për dhe programin e partisë për pjesën e dytë të vitit.

“Dua të falënderoj për kontributin e dhënë për të gjithë ata që realizuan me sukses Kongresin dhe për të bënë të mundur se formati i ri Kongresit ishte i suksesshëm. Kongresi ishte i hapur, i gjallë, ku PS-ja u takua me pjesët e shoqërisë të cilave ne ju flasim dhe për të cilat ne jemi të angazhuar si forcë qeverisëse”, ka thënë kryeministri./CNA.al

Lajmet e fundit nga