LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Veprim dashakeqës"/ Vokshi sqaron të vërtetën e videos që bëri xhiron në media

7 Maj 2022, 08:01, Politikë CNA

Deputetja e PD-së, Albana Vokshi, ka sqaruar të vërtetën e videos që qarkulloi në media gjatë procesit të votimit për zgjedhjen e kryetarit të Këshillit Kombëtar të PD-së.

Ajo ka shpjeguar se ai fragment është shkëputur me dashakeqësi dhe se e vërteta është se kanë qenë duke diskutuar mbi numrin total të fletëve të prodhuara.

?Ka qenë një dashakeqësi, një video e shkëputur e dalë jashtë kontekstit. Diskutimi për të cilin bëhet fjalë është numri i fletëve të prodhuara. Është një numër total, madje nuk ka as rubrikë për numrin total të fletëve se është i parëndësishëm. Meqenëse nuk ishim në dijeni diskutimi ka qenë për numrin total të fletësve. Kjo nuk e cenon një proces që ka qenë transparent për të gjithë. Askush nuk e cenon votën e shqiptarëve që është dhe mbetet e shenjtë për ne?, tha Vokshi./ CNA.al

Video-?Bëje 250, ose 300 ç?rëndësi ka?/ Anëtarët e Komisionit shënojnë me hamendje numrin e votuesve në PD

Lajmet e fundit nga