LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Jeni për të vënë duart në kokë”/ Rama "rebelohet" në Asamble

7 Maj 2022, 08:38, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama ka folur me tone të ashpra ndaj krerëve të PS-së në bashki. Gjatë fjalës së tij në Asamblenë e PS-së, është shprehur se është për të vënë duart kokës, që problemi në platformën e bashkëqeverisjes janë bashkitë.

?Nuk dua t?i marr me emra me ça merreni si ka mundësi që nuk iu intereson, ça do t’u thoni të rinjve dhe te rejave kur të rizgjidheni? Si do t’u dilni përpara? Është për të vënë duart në kokë se problemi në platformën e bashkëqeverisjes janë bashkitë. Si ka mundësi? Si ka mundësi që nuk u përgjigjeni në kohë ankesave të qytetarëve??, tha Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga