LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama, mesazh SPAK-ut/ Hetoni Ilir Metën

7 Maj 2022, 08:46, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama sot publikisht i ka drejtuar mesazhe të forta SPAK-ut.

Gjatë fjalës së tij në Asamblenë e PS-së, Rama theksoi se ?peshkaqenët? e flakur nga drejtësia nuk mund të rrinë të qetë në punën e tyre, por duhet të hetohen.

Po ashtu ai u ndal edhe te presidenti Ilir Meta, për të cilin theksoi se mezi pret ta shohë para SPAK-ut.

?U bë kohë që peshkaqenët e drejtësisë Vettingu i ka flakur jashtë, por sot janë në punën e tyre, asnjë gjemb në këmbë nuk u ka hyrë.

BE-ja na e ka lënë si detyrë me shkrim.

Dhe në momentin që Shqipëria do të ulet në negociata do të na kërkohet sa prokurorë dhe gjyqtarë të korruptuar janë çuar para drejtësisë.

Kampioni i antikorrupsionit me vulë dhe firmë të Sekretarit Amerikan të Shtetit është futur në hetim nga SPAK-u, për një denoncim të atij që jo vetëm unë, por e gjithë Shqipëria mezi pret ta shohë përpara SPAK-ut, Ilir Metës.

SPAK-u bëri orën zvicerane, me një shpejtësi të rrufeshme për Ardian Dvoranin, që sot e gjithë ditën jeton në një apartament të para viteve ’90, dhe ata që i kanë vilat të rreshtuara, njërën ma fali vjehrra, baxhanaku, kushëriri, babai i gruas, këta janë duke pritur finalen e Champion League për të shkuar në Paris?,-tha Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga