LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama “i kërcet dhëmbët” SPAK-ut/ Zonja dhe zotërinj zgjohuni, turpi është juaji

7 Maj 2022, 08:56, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij sot në Asamblenë e PS-së i është drejtuar me tone të forta SPAK-ut.

Rama u kërkoi prokurorëve të SPAK-ut, të ?zgjohen? pasi sipas tij turpi do t?u mbetet atyre.

?Zonja dhe zotërinj të SPAK-ut zgjohuni e dilni në mbrojtje të Shqipërisë.

Shqipëria është e turpëruar sot nga një non-grata i vdekur që vazhdon e bën karshillëk, këtë turp do ta mbajë vetëm SPAK-u dhe askush tjetër.

Kush e ka lexuar mandatin e Sekretarit të Shtetit e ka shumë të qartë, i takon institucioneve të drejtësisë në Shqipëri të hetojnë.

Revolta ime dhe jona nuk është se po na ofendohet apo fyhet Amerika, jo fare, është se po sfidohet drejtësia dhe se po deligjitimohet SPAK-u dhe gjithë sistemi i drejtësisë që ka ngatërruar detyrat e KLSH-së me detyrat e prokurorisë speciale, ka ngatërruar detyrat e drejtësisë penale me përgjegjësitë administrative, që ka ngatërruar nevojën për drejtësi, me shkeljen e të drejtave dhe lirive.?-tha Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga