LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rama kërcënon publikisht SPAK-un”/ Kush e ka frikësuar kryeministrin

7 Maj 2022, 10:06, Politikë CNA

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama në Asamblenë Kombëtare të PS-së.

Në një postim në rrjetet sociale, Salianji pyet se kush e ka frikësuar kryeministrin aq sa të sterrojë dhe t?i nxjerrë dhëmbët drejtësisë deri në kërcënimin me skualifikimin e SPAK-ut.

Sipas tij, axhendën e drejtësisë nuk mund ta diktojë Rama dhe Partia Socialiste!

?Një Asamble Socialiste e organizuar për show-n e Ramës në sulmin ndaj drejtësisë, SPAK-ut dhe partnerëve!
Kush e ka frikësuar KM aq sa të sterrojë dhe t’i nxjerrë dhëmbët drejtësisë deri në kërcënimin me skualifikimin e SPAK-ut?!
Çdo strukturë e drejtësisë në Shqipëri ka detyrimin të kontrollojë dhe të nxjerrë para përgjegjësisë të korruptuarit, abuzuesit, shpërdoruesit e pushtetit që janë në pushtet, që qeverisin dhe që e kanë bërë Shqipërinë të nxijë në çdo raport ndërkombëtar!
Drejtësia duhet t’i qëndrojë përballë presionit mafioz që kërkon ta intimidojë! Axhendën e drejtësisë nuk mund ta diktojë Rama dhe Partia Socialiste!?, deklaron Salianji./CNA.al

Lajmet e fundit nga