LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rithemelimi nuk ndalet/ Sot votohet për kryetar dege në Mallakastër, ja kandidatët

9 Prill 2022, 07:20, Politikë CNA

Sot do të zhvillohet procesi i votimit për zgjedhjen e kryetarit të degës së PD në Mallakastër.  Procesi i votimit do të hapet në orën 9.00 e do të mbyllet në orën 17.00.

Kandidatët e për Kryetar dege PD Mallakastër janë Astrit Xhafaj dhe Resmi Shanaj.

Në rast se në Qendrat e Votimit do të ketë ende votues, procesi do të vijojë edhe pas orës 17.00, deri kur edhe anëtari i fundit i PD së degës përkatëse të ketë votuar. Për shtyrjen e votimit do të njoftohet Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale.

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike njofton që zgjedhjet për Kryetar dege të PD Mallakastër do të zhvillohen ditën e shtunë, dt 9 prill 2022 te Kinemaja.

Procesi i votimit do të hapet në orën 9.00 e do të mbyllet në orën 17.00. Në rast se në Qendrat e Votimit do të ketë ende votues, procesi do të vijojë edhe pas orës 17.00, deri kur edhe anëtari i fundit i PD së degës përkatëse të ketë votuar. Për shtyrjen e votimit do të njoftohet Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale.

Kandidatët e për Kryetar dege PD Mallakastër janë:

1.Astrit Adem Xhafaj

2.Resmi Bilbil Shanaj

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale fton të gjithë anëtarët e PD në dega Mallakastër të bëhen pjesë e procesit të votimit për zgjedhjen e Kryetarit të degës së tyre sipas parimit ?një anëtar një votë?, për një Parti Demokratike më të bashkuar, më të fortë e më të hapur”, thuhet në njoftim./ CNA.al

Lajmet e fundit nga