LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kongresi i Partisë Socialiste/ Zbardhen detajet e organizimit 

8 Prill 2022, 20:45, Politikë CNA

Nesër mbahet Kongresi i Partisë Socialiste, detajet e të cilit janë zbardhur sot.

Fillimi i Kongresit do të jetë në orën 9.30 dhe diskutimet në Kongres do të jenë të organizuara në 5 panele të cilat do të zgjasin nga ora 9.30-11.30.

Ndërkohë pjesa e pjesa e dytë nis në 12:00 me hapjen e punimeve me fjalën e Sekretarit të Përgjithshëm, Damian Gjiknuri, mbi pjesën organizative.

Në kongres do të flasin edhe Elisa Spiropali, Ditmir Bushati, Taulant Balla, Blendi Klosi, Etjen Xhafaj dhe vetë kryemsnitri Edi Rama.

 

Agjenda e Plotë e Kongresit të Partisë Socialiste:

Kongresi i Partisë Socialiste nis punimet e tij në orën 9.30.

Në pjesën e parë do të jenë 5 panele që do të zgjasin nga ora 9.30-11.30:

-Rinia, Inovacioni, Fëmijet

Vendi: Kollonat mes Sheshit Italia dhe Sheshit Nënë Tereza

-Rajoni, Europa, Siguria

Vendi: Holli i Pallatit të Kongreseve

-Bujqësia dhe Siguria Ushqimore

Vendi: Sheshi Nënë Tereza

-Energjia, Mobiliteti, Mjedisi

Vendi: Sheshi Italia

-Shëndetësia dhe Mbrojtja Sociale

Location: Hapesira para hyrjes se Pallatit te Kongreseve

Pjesa e dytë nis në 12:00 – HAPJA E PUNIMEVE me fjalën e Sekretarit të Përgjithshëm, Damian Gjiknuri, mbi pjesën organizative dhe politike të PS

KËSHILLIMI KOMBËTAR ? Paraqitje e rezultateve të procesit dhe objektivat. Elisa Spiropali.

ANGAZHIMI NË POLITIKË ? Hapja dhe fuqizimi i Partisë Socialiste. Ditmir Bushati.

PËRFAQËSIMI i qytetarëve dhe PËRGJEGJËSITË e mazhorancës. Taulant Balla.

Fjala e Kryetarit të Partisë Socialiste z. Edi RAMA.

B)Sesioni i punimeve formale -Çelja e pjesës organizative.

STATUTI ? Prezantimi i paketës së ndryshimeve në Statutin e PSSH-së. Blendi Klosi.

DIGJITALIZIMI ? Prezantim i platformës së re digjitale. Etjen Xhafaj 

DISKUTIME ? Hapje e diskutimeve të lira nga delegatët e Kongresit.

MBYLLJA E PUNIMEVE TË KONGRESIT. /CNA.al

Lajmet e fundit nga