LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama del jashtë kontrollit tek Fevziu/ Berisha: I dalin në ëndërr Koka e Bllako

8 Prill 2022, 09:05, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama, i ftuar mbrëmjen e kaluar në emisionin Opinion me Blendi Fevziun, iu është shmangur pyetjeve në lidhje me aferën më të madhe korruptive, atë të inceneratorëve.

Rama refuzoi të përgjigjej, duke anashkaluar bisedën në studio, kur fillimisht kërkoi t?i shërbehej një kafe nga stafi i emisionit, e më pas u ngrit nga kolltuku dhe u afrua te publiku duke ndërperë bashkëbisedimin live, teksa tha se qytetarët janë më të interesuar të dëgjojnë lidhur me krizën e çmimeve me të cilën po përballet edhe Qeveria.

Këtë fragment e ka komentuar ish kryeministri Sali Berisha në rrjetet sociale, duke shkëputur momentin ku duket se Rama është jashtë kontrollit, dhe mundohet të shmangë pyetjet, duke u afruar pranë publikut, duke zgjedhur të mos përgjigjet.

?Kësaj i thonë kur përmend litarin në shtëpinë e të varurit. Çdo natë i dalin në ëndërr Koka dhe Bllako! Sb?, shkruan Sali Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga