LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk është pranuar nga gjykata asnjë ankim për 25 marsin”/ Ivi Kaso: Përpjekjet  për zvarritje nuk do të na pengojnë  

8 Prill 2022, 14:57, Politikë CNA

Përfaqësuesi ligjor i Komisionit të Rithemelimit, Ivi Kaso, ka reaguar në lidhje me njoftimin e Gjykatës së Tiranës mbi ankimimin kundër vendimit për regjitrimin e Statutit të 11 dhjetorit.

Kaso, me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka sqaruar se gjykata nuk ka pranuar asnjë lloj ankimi, por se është në pritje të vendimit nëse ankimi është sipas ligjit.

Ai sqaron se nuk është marrë asnjë vendim që ka ankim ose ndaj vendimit të marrë më 25 mars. Kaso ka shtuar se përpjekjet boshe me zvarritje procedurale, nuk do të pengijnë certifikimin ligjor teë vullnetit të delegatëve të Kuvendit.

?Për të gjithë ata që janë të shqetësuar nga njoftimi i sotëm i Gjykatës së Tiranës, sqaroj se nuk është pranuar asnjë ankim ndaj vendimit që njeh Kuvendin dhe Statutin e 11 dhjetorit!

Njoftimi i sotëm i gjykatës vetëm sqaron se ky ende është në pritje të vendimit, në qoftë se ky është ankim sipas ligjit apo sipas qefit të disave!

Nuk është pranuar për shqyrtim ende asnjë ankim. Praktikisht askush nuk ka vendosur akoma nëse vendimi i 25 marsit ka ankim apo jo.

Përpjekja nëpërmjet marifeteve procedurale apo zvarritjeve nga ata që refuzuan t’i shihnin firmat e delegatëve të Kuvendit të Demokratëve si në seli ashtu edhe në gjykatë, nuk mund të pengojë certifikimin ligjor të vullnetit të tyre!”, ka shkruar ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga