LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Mund të çoni sa të doni dosje në SPAK”/ Balluku ironizon Tabakun: Këtë punë keni

24 Mars 2022, 10:19, Politikë CNA
“Mund të çoni sa të doni dosje në SPAK”/

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku, gjatë fjalimit të saj në parlament i është përgjigjur akuzave të opozitës përsa i përket krizës ekonomike.

Balluku u shpreh se kriza ka kapur gjithë botën dhe se kjo ishte paralajmëruar nga qeveria që në muajin shtator.

Gjithashtu ministrja Balluku, tha se lirisht opozita mund të çojë çdo dosje në SPAK, pasi kjo është e vetmja gjë që bëjnë dhe këtë për të hequr vëmendjen nga sherret që kanë brenda PD.

?Kriza ka kapur gjithë botën. Krizën e kemi paralajmëruar në Shtator. Ishit ju që thatë nuk ka krizë energjetike dhe se është një instrument që Rama po përdorte për tu hedhur hi syve shqiptarëve.

Ju flisni ku shitet dhe blerjet e energjisë në Shqipëri, kur ato bëhen në analizë të ekspertëve, që mbajnë përgjegjësi për to.

Ju në SPAK mund të çoni çdo dosje. E vemtja gjë që keni bërë është të dorëzoni dosje në Spak për të hequr vëmendjen nga sherret familjare, mund të vazhdoni ta bëni. Nuk ka asnjë problem për ne të përgjigjemi. Se këtë punë keni tani?, tha Balluku./CNA.al

Lajmet e fundit nga