LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Nuk më ndalon njeri të flas"/ Tabaku ngre tonet në Kuvend

24 Mars 2022, 09:59, Politikë CNA
"Nuk më ndalon njeri të flas"/ Tabaku ngre tonet në

Deputetja Jorida Tabaku fjalën e saj në seancën e sotme parlamentare e ka nisur duke deklaruar se, i është dashur kohë që të ngrinte zërin në politikë por tashmë nuk e ndal askush të flasë.

Tabaku është shprehur se Shqipëria është në krizë të thellë ekonomike dhe për këtë përgjegjës është kryeministri Edi Rama me politikat ekonomike që ka zgjedhur të zbatojë.

?Mu desh kohë që ta ngrija zërin në politikë po tani që ngrita zërin nuk më ndalon njeri për të folur.

Nuk më ndalon askush të flas për të drejtën e qytetarëve. Sot Shqipëria është në një kriuzë të thellë ekonomike që nuk ka asnjë lidhje me lfutën në Rusi, ka lidhje me politikën ekonomike ka ndjekur Edi Rama në këto vite. Qeveria ka lozur dhe luan me jetën e qytetarëve shqiptarë.

Kjo situatë ka nisur që në dhjetorin e vitit të kaluar jo me luftën. Kriza ekonomike ka nisur me herët?, tha Tabaku./ CNA.al

Lajmet e fundit nga