LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Të shfuqizohen aktet e përjashtimit për demokratët”/ Alizoti kërkon kthimin e Berishës në PD

23 Mars 2022, 20:24, Politikë CNA

Deputeti demokrat Tomorr Alizoti, ka kërkuar në një prononcim për mediat pas mbledhjen së Kryesisë së Partisë Demokratike, rikthimin e ish kryeministri Sali Berisha. Alizoti ka theksuar rëndësinë e shfuqizimit të përjashtimeve dhe pezullimeve të ndërmarra nga ish- kryetari Basha. Gjithashtu deputeti demokrat kërkoi çblindimin e Partisë Demokratike si dhe ka nënvizuar se në selinë blu duhen zgjedhje dhe garë e brendshme, e cila nuk duhet të jetë proces përjashtues për askënd që kërkon të kandidojë.

“PD të shkojë në bashkim nuk duhet të shkojë me fjalë  por me 3 akte politike. Së pari, shfuqizimi i përjashtimit të demokratëve, së dyti heqja e blindimit të selisë, së treti të ketë një garë sa më shpejt për kryetarin e ri dhe të fitojë më i forti. Ky është një proces që duhet të bëhet sa më shpejt, demokratë të lënë grupimet por të afrohen me njëri-tjetrin?, u shpreh Alizoti./ CNA.al

Lajmet e fundit nga