LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hipokrizia e Salianjit/ Si e harroi "lideri i pusetave" gjakosjen e demokratëve me 8 Janar

23 Mars 2022, 09:08, Politikë CNA

Deputeti Ervin Salianji është një ndër ?kurtizanët? e Lulzim Bashës, të cilët janë po aq përgjegjës sa ky i fundit për situatën në të cilën është katandisur PD.

I ardhur në PD pa asnjë kontribut, i përfshirë në skandalin e të ashtuquajturit audio-përgjim për vëllain e ish-ministrit Xhafaj, ku doli se gjithçka ishte një inskenim, pasi mbështeti çdo ?çmenduri? politike të Lulzim Bashës, tashmë Salianji del kundër tij.

Lulzim Basha ka humbur çdo betejë politike, dhe Ervin Salianji ashtu si dhe servilët që i rrinin nga pas për një karrige e kanë mbështetur publikisht. Edhe pasi humbi zgjedhjet e 25 prillit 2021, duke e lënë PD për të tretin mandat në Opozitë, sërish ?kurtizanët? qëndruan në krah të Bashës.

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike,Por, pas zgjedhjeve të pjesshme vendore të 6 Marsit, ata kutpuan se qytetarët nuk i shohin më si alternativë. Duke parë që nuk votohen dhe elektorati nuk i do më, kërkuan dorëheqjen e Lulzim Bashës.

Por, pse Ervin Salianji & Co nuk e kërkuan dorëheqjen e Bashës, pas 25 prillit?

Por, i dalin kundër pas humbjes së zgjedhjeve të pjeshme lokale, gjë që çon në dyshime se gjithçka është pjesë e një skenari të turpshëm.

Për më tepër, Ervin Salianji nuk mbështetet as në zonën e tij elektorale.

Pas humbjes së zgjedhjeve të 25 Prillit 2021, dega e PD në Korçë u përfshi nga dorëheqjet masive dhe Basha dërgoi atje si ?shpëtimtar? ?Babalen?.

Por, Salianji dështoi në Korçë, duke u katandisur diku në një cep rruge, me 50 veta.

Ndërkohë një tjetër detaj që vihet re në foto, është fakti se i dërguari i Bashës, i braktisur nga demokratët e Korçës, zgjodhit të flasë para një pusete.

Por, ?lideri i pusetave?, i cili ishte në krah të Lulzim Bashës edhe në 8 Janar, kur u dhunuan demokratët, dhe I helmuan me gaz lotsjellës, tani kërkon bashkim.

Pra, ai që u filmua me shkop në dorë në 8 Janar, tani kërkon bashkim. Por, bashkim me kë?

Por, hipokrizia e ?Babales? nuk mbaron. Ai ka reaguar sërish edhe pas dorëheqjes së Lulzim Bashës, ndërsa në një postim në rrjetet sociale flet sërish për bashkime, e të tjera si këto.

Por, demokratët i janë ?vërsulur? me komente, duke e akuzuar se interesin e vetëm ka atë të Gridës dhe karriges së tij.

?Po ti në ka interes, je në të Grides?-shkruan një komentues.

Më tej, një tjetër shkruan ?Z. Salianji ju keni frikë nga primaret prandaj po bëheni gjithnjë e më të zhurmshëm. Se ish kryetari juaj i bënte vetë emërimet duke marrë edhe shuma të mëdha në këmbim të posteve…hiqni dorë nga këto gjëra ndryshe karriera juaj si politikanë në PD ska të ardhme. Janë demokratët tani që vendosin me votë se cili do i përfaqësojë?.

Po ashtu një qytetar shkruan ?Fitorja vjen vetëm me përgjegjshmëri ndaj vendit dhe qytetarëve dhe jo duke parë vetëm karrigen?.

Ndërsa një tjetër shkruan ?Sado bëni teori ju, bashkimin e bën vetëm Berisha. Dhe votat po Berisha i ka. Sado t?ju djegi apo tju dhëmbi. Pranoni realitetin?/CNA.al

Foto-Fakt/ Salianji flet para pusetës

Si gënjeu publikisht Ervin Salianji/ Faktet kapin ?mat? liderin e pusetës

Demokratët ?kryqëzojnë? Salianjin/ Tradhtar, PD është në këtë situatë prej teje si Babale mashtrues

“Skandali Xhafaj”/ Basha ?vret? Babalen  

Lajmet e fundit nga