LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Të shkarkuarit i vënë kushte të votuarve”/ Gjokutaj ironizon lëvizjet e fundit në PD

23 Mars 2022, 19:59, Politikë CNA

Avokati Genc Gjokutaj, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka reaguar mbi debatet e sotme të Kryesisë së Partisë Demokratike. Ai ka bërë ironi në lidhje me atë që e quajti zhvillim ?ngarkim-shkarkimi?.Gjokutaj shtoi se të shkarkuarit i vënë kushte dhe i udhëzojnë si të veprojnë të votuarve.

?Një i shkarkuar dha ?dorëheqjen?si ?kryetar?! Një sekretar i përgjithshem i shkarkuar i gjendur para kësaj situate ?emëron? një nga ?nënkryetarët? e shkarkuar si kryetar partie! Të shkarkuarit e tjerë janë dakord! Të shkarkuarit i japin dorën të votuarve madje i vënë edhe kushte dhe i udhëzojnë si të veprojnë! Mazhoranca e mirëpriti këtë ?zhvillim? ngarkim shkarkimi! E kuptoni tani ku na çoi ky tren i shkarkuar? Zgjidhni ekuacionin!?, shkroi ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga